ارسال بالک پیامک با استفاده از تلگرام | رهیاب پیام گستران

یکی از بزرگترین دارایی کسب و کارها مشتری است و هر چه طول عمر مشتری (مدت زمانی که یک مشتری از محصولات و یا خدمات یک کسب و کار استفاده می‌کند) بیشتر باشد عمر کسب و کار بیشتر و در نتیجه درآمد و سود حاصل بیشتر می‌شود.

طی سال‌های گذشته استفاده از پنل‌های ارسال اس ام اس برای اس ام اس مارکتینگ و فعالیت‌هایی با هدف ارائه خدمات بهتر به مشتریان و مخاطبان اهمیت بسیاری یافته است و هر روز شاهد خلاقیت‌های بسیاری در رابطه با ارائه خدمات بهتر به مشتریان هستیم.از این رو در این مقاله می‌خواهیم در رابطه با یکی از ابزارهایی که جهت ارائه خدمات بهتر به مشتریان و مخاطبان مورد استفاده قرار می‌گیرد با شما صحبت کنیم. این ابزار اس ام اس مارکتینگ و به طور ویژه‌ ارسال پیام یا اس ام اس از طریق تلگرام است.

اس ام اس مارکتینگ جز ابزارهایی محسوب می‌شود که هم در جذب مخاطب و مشتری و هم در حفظ و نگهداشت آن بسیار کاربرد دارد. اما این ابزار به دلیل استفاده زیاد در برخی مواقع موجب آزار مخاطب و مشتری شده و در نهایت باعث از دست دادن مشتری می‌شود. پس استفاده درست و اصولی از اس ام اس مارکتینگ اهمیت بسیاری دارد.

برای جلوگیری از آزار مخاطبان در ارسال پیامک انبوه مقاله «اجازه از مخاطبان برای ارسال اس ام اس انبوه» را مطالعه کنید.

برای ارسال اس ام اس انبوه علاوه بر خرید پنل اس ام اس از پیام‌رسان‌های واتس آپ و تلگرام هم می‌توان استفاده کرد. اما چرا برخی خرید پنل اس ام اس را انتخاب می‌کنند و برخی دیگر ارسال پیام با استفاده از پیام‌رسان‌های واتس آپ و تلگرام را انتخاب می‌کنند.

این موضوعی است که در این مقاله به آن می‌پردازیم.

استفاده از پیام‌رسان‌هایی مانند واتس آپ و تلگرام همانند استفاده از یک پنل ارسال اس ام اس است با این تفاوت که در حالت عادی استفاده از این ابزارها هزینه‌ای برای ما نخواهد داشت.

در ادامه انواع روش‌ها و نحوه ارسال اس ام اس تبلیغاتی انبوه در پیام‌رسان‌ تلگرام Telegram را به شما آموزش می‌دهیم. سپس به برخی از مشکلات ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی (ناخواسته) در تلگرام Telegram اشاره می‌کنیم.

عبارت بالک پیامک یکی از مفاهیمی است که برای ارسال پیامک انبوه استفاده می‌شود؛ این موضوع در مقاله «بالک اس ام اس چیست؟» به صورت کامل شرح داده شده است.

نحوه و روش‌های ارسال پیامک تبلیغاتی در تلگرام Telegram

ارسال اس ام اس انبوه با استفاده از تلگرام

برای ارسال پیام در تلگرام  بدون خرید پنل اس ام اس می‌توان از روش‌های زیر استفاده کرد.

ایجاد گروه (New Group) در تلگرام

ساده‌ترین نحوه ارسال پیام انبوه تبلیغاتی در تلگرام Telegram ایجاد گروه و ارسال پیام به تعداد زیادی از مخاطبان است. برای اینکار کافی است شما افرادی را که می‌خواهید برای آن‌ها پیام ارسال شود در یک گروه جدید اضافه کنید؛ سپس پیام تبلیغاتی و اطلاع رسانی را در گروه ارسال کنید. استفاده از این روش به جای خرید پنل اس ام اس تبلیغاتی از لحاظ اقتصادی بسیار خوب است اما مشکلاتی به همراه دارد که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره شده است:

عدم دسترسی به تعداد زیادی از مخاطبان

برای ایجاد گروه در تلگرام و ارسال پیام تبلیغاتی به شماره و یا آی دی ID مخاطبان نیاز دارید تا بتوانید آن‌ها را در یک گروه جدید اضافه کنید. حال تصور کنید که شما قصد دارید پیام خود را به 1000 نفر ارسال کنید.

پیدا کردن تعداد 1000 نفر مخاطب  چقدر دشوار است؟

ثبت نام 1000 مخاطب در تلفن همراه چقدر دشوار است؟

همچنین بسیاری از افراد، قابلیت اضافه شدن به گروه توسط دیگران را در پیام‌رسان خود بسته‌اند و شما به عنوان صاحب یک کسب و کار امکان اضافه کردن آن‌ها به یک گروه را ندارید!

پس نمی‌توانید این افراد را در دایره تبلیغات خود داشته باشید.

برای نتیجه بخش بودن ارسال اس ام اس انبوه پیشنهاد می‌کنیم مقاله «بهترین ساعت و زمان ارسال پیامک انبوه» را مطالعه کنید.

عدم دسترسی به کاربران تلفن‌های همراه ساده و غیر هوشمند

پیام‌رسان‌های تلگرام و واتس آپ قابلیت نصب بر روی تلفن‌های همراه هوشمند را دارند و بر روی تلفن‌های همراه ساده و غیر هوشمند نصب نمی‌شوند به همین دلیل ارسال پیام انبوه تبلیغاتی در تلگرام Telegram به جای خرید پنل اس ام اس  امکان ارسال پیام به مخاطبانی را که تلفن همراه هوشمند دارند برای ما فراهم می‌کند.

در استفاده از تلگرام باید این موضوع را در نظر داشته باشید که اگر مخاطبان شما از استفاده کنندگان این پیام‌رسان هستند این ابزار می‌تواند مفید باشد در غیر اینصورت استفاده از تلگرام برای ارسال پیام تاثیری نخواهد داشت.

برای موفقیت در ارسال پیامک انبوه مقاله «بهترین روش‌ های ارسال پیامک انبوه» را مطالعه کنید.

‌عدم رعایت حریم شخصی افراد

با ایجاد گروه هر یک از اعضا گروه قادر خواهند بود پروفایل اعضای دیگر را مشاهده ‌کنند و این علاوه بر ایجاد مزاحمت برای برخس از اعضا گروه می‌تواند باعث ایجاد حس ناخوشایند در اعضای ‌شود. همچنین مشاهده پروفایل دیگر اعضای گروه برای کسب و کارهایی که دارای حساسیت بیشتری هستند (مانند فروشندگان محصولات بهداشتی) می‌تواند تبعات دیگری از جمله مسائل حقوقی به همراه داشته باشد.

Engagement بسیار پایین

یکی از اهداف اصلی استفاده از ابزارهایی مانند پنل ارسال اس ام اس ایجاد تعامل بین مخاطبان با کسب و کار است و اگر ما برای دستیابی به این هدف یک گروه در تلگرام ایجاد کنیم بعید است بتوانیم به تعاملی که می‌خواهیم برسیم.

برای درک بهتر موضوع فرض کنید به یک گروه جدید در تلگرام اضافه شده‌اید. در این گروه پیام‌هایی در رابطه با تبلیغات یک محصول یا خدمت ارسال می‌شود. اکنون فکر می‌کنید واکنش شما چگونه خواهد بود؟

از اینکه نمی‌دانید شما را چه کسی به این گروه اضافه کرده است چه احساسی دارید؟

آیا احساس بی امنی، ترس از هک و سایر اتفاقات مشابه در شما به وجود نمی‌آید؟

آیا متن تبلیغاتی را با دقت می‌خوانید؟

آیا در گروه باقی می‌مانید یا گروه را ترک می‌کنید؟‌

اگر دیگران گروه را ترک کنند رفتار شما چگونه خواهد بود؟

اصلا به این گروه توجه می‌کنید؟

با توجه به مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره شد شاید بتوان اینگونه نتیجه گرفت که ارسال پیام انبوه تبلیغاتی در تلگرام Telegram با استفاده از قابلیت ایجاد گروه (New Group) به جای خرید پنل اس ام اس تبلیغاتی روش معقول و درستی نیست.

آیا تابحال به پیامک‌های انبوهی که به جای شماره، نام کسب و کار ارسال کننده در آن درج شده دقت کرده‌اید؟ برای آشنایی با این نوع پیامک انبوه مقاله «سرویس مسک یا ماسک پیامک چیست؟» را مطالعه کنید.

ایجاد کانال در تلگرام

نحوه و روش_های ارسال پیامک تبلیغاتی در تلگرام

یک از ویژگی‌های پیام رسان تلگرام امکان ایجاد Channel است. کانال مانند گروه است با این تفاوت که همه‌ی اعضای گروه امکان انتشار پست را ندارند. استفاده از کانال طی سالیان گذشته در کسب و کارها بسیار رواج پیدا کرده است و کسب و کارهای بسیاری توانتسته‌اند از این طریق به جامعه مخاطبان زیادی دسترسی پیدا کنند و این مخاطبان را به مشتری تبدیل کنند. اما این کار را چطور انجام داده‌اند؟

یکی از استراتژی‌هایی که برای کانال‌های تلگرام استفاده می‌شود و بازخورد نسبتا خوبی داشته است تولید محتوای جذاب و کاربر پسند است.

کانال‌ تلگرام تمام ویژگی‌های گروه را دارد با این تفاوت که تمام اعضای گروه امکان انتشار پست را ندارند. همچنین در کانال‌ها اعضای گروه از سایر اعضا اطلاعی ندارند و در نتیجه حریم شخصی مخاطبان که در بالا در رابطه با آن صحبت شد حفظ می‌شود.

برای نتیجه بخش بودن ارسال پیامک انبوه، باید مخاطبان هدف به درستی انتخاب شده باشند. ما در مقاله «چطور مخاطبان هدف را انتخاب کنیم؟» روش‌های هدف قرار دادن مخاطبان را شرح داده‌ایم.

استفاده از نرم افزارهای ارسال پیامک انبوه تلگرام

علاوه بر روش‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره شد برای ارسال پیام می‌توان از نرم‌افزارهای ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه در تلگرام استفاده کرد. این نرم‌ افزارها که انواع مختلفی دارند امکان ارسال پیام انبوه در تلگرام Telegram را فراهم می‌کنند.

 در بیشتر این نرم افزارها و پلتفر‌ها پنلی در اختیار شما قرار می‌گیرد که قابلیت درج مخاطب به صورت دستی و حتی اکسپورت Export از اکسل را دارد و شما به راحتی می‌توانید پیام‌های خود را برای مخاطبان ارسال کنید. نسخه‌های مختلف از این ابزارها وجود دارد که براساس امکانات و ویژگی‌هایی که دارند دارای قیمت‌های متفاوتی هستند.

برخی از امکاناتی که با خرید پنل اس ام اس انبوه تبلیغاتی در اختیار شما قرار می‌گیرد در نرم‌افزارها و ابزارهای ارسال پیام در تلگرام هم وجود دارد اما محدودتر است.

همانطور که در بالا اشاره شد نرم‌افزارهای ارسال پیام تبلیغاتی در تلگرام دارای امکانات محدودتری نسبت به پنل ارسال اس ام اس انبوه تبلیغاتی است. از سوی دیگر ارسال پیام از طریق تلگرام رایگان است اما ارسال پیام با استفاده از پنل هزینه در بردارد. با توجه به این موارد استفاده از کدام بهتر است؟

ارسال پیامک تبلیغاتی با استفاده از این نرم‌افزارها در تلگرام بهتر است یا خرید یک پنل ارسال اس ام اس اختصاصی؟

ارسال پیام کوتاه انبوه تبلیغاتی با تلگرام

به طور کلی استفاده از یک پنل ارسال اس ام اس تبلیغاتی اختصاصی مزایای بسیار زیادی نسبت به ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی در تلگرام Telegram دارد و در حالت کلی بهتر است.

اما چرا؟

استفاده از یک پنل ارسال اس ام اس اختصاصی به دلایل زیر از ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی با استفاده از نرم افزارهای ارسال پیام تلگرام بهتر است.

مقرون به صرفه بودن

 تعرفه و هزینه خرید پنل اس ام اس تبلیغاتی تفاوت چندان زیادی با هزینه خرید نرم‌افزار ارسال پیام با تلگرام ندارد و در برخی مواقع و بعضی نسخه‌ها قیمت خرید پنل اس ام اس تبلیغاتی برابر یا بیشتر است. اما با توجه به امکاناتی از جمله اتصال با استفاده از API، بانک اطلاعاتی مشاغل، ارسال منطقه‌ای پیام، جامعه مخاطبان بزرگتر و موارد مشابه دیگر خرید پنل اس ام اس مقرون به صرفه‌تر است.

ارسال پیام به جامعه مخاطبان بیشتر

نرم‌افزارهای ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی با تلگرام Telegram تنها امکان ارسال پیامک به مخاطبانی را دارد که تلفن همراه هوشمند داشته و از پیام‌رسان تلگرام استفاده می‌کنند در صورتیکه خرید پنل اس ام اس تبلیغاتی اختصاصی امکان ارسال پیامک تبلیغاتی به کلیه‌ی دارندگان تلفن همراه اعم از هوشمند و غیر هوشمند را فراهم می‌کند.

پیامک انبوه بر خلاف پیامک‌های معمولی برای افرادی که شماره خود را در بلک لیست قرار داده‌اند ارسال نمی‌شود. برای ارسال پیامک انبوه به افرادی که شماره خود را در بلک لیست قرار داده‌اند باید از پیامک خدماتی استفاده کنید. موضوع پیامک خدماتی در مقاله «تفاوت پیامک خدماتی و پیامک تبلیغاتی چیست؟» به صورت کامل شرح داده شده است.

امکان ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی منطقه‌ای

یکی از قابلیت‌هایی که با خرید پنل اس ام اس تبلیغاتی در اختیار شما قرار می‌گیرد ارسال اس ام اس انبوه به صورت منطقه‌ای است. ارسال منطقه‌ای پیامک تبلیغاتی یکی از امکاناتی است که در کسب و کارهای محلی که جامعه مخاطبان آن‌ها منطقه‌ی جغرافیایی مشخصی است بسیار کاربرد دارد. این ویژگی تعداد پیام ارسالی را مدیریت می‌کند و از ارسال بی دلیل پیامک تبلیغاتی به افرادی که در دایره مخاطبان قرار ندارند جلوگیری می‌کند.

برای مثال شما تصور کنید که صاحب یک فروشگاه موادغذایی در یکی از مناطق تهران هستید. مشتریان فروشگاه‌هایی مانند مواد غذایی عموما ساکنان منطقه و یا افرادی هستند که از منطقه، محله و آن خیابان عبور می‌کنند.  اکنون شما به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز، قصد ارائه تخفیف به مشتریان خود را دارید.

شما این پروموشن خود را به چه شکل به گوش مخاطبان خود می‌رسانید؟

یکی از راه‌هایی که شما برای اطلاع رسانی در سطح مشتریان می‌توانید‌ انجام دهید، استفاده از ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی منطقه‌ای است. شما با استفاده از سامانه‌های پیامکی، متن تبلیغاتی خود را به تلفن‌های همراه افرادی که در منطقه شما سکونت دارند ارسال می‌کنید و آن‌ها را از تخفیفات خود آگاه می‌کنید.

این ویژگی یکی از مزایای بسیار مفیدی است که اهمیت خرید پنل اس ام اس تبلیغاتی را به ما گوشزد می‌کند.

امکان اتصال به وب سایت

با گسترش کسب و کارهای اینترنتی خرید و استفاده از پنل ارسال اس ام اس تبلیغاتی بسیار رواچ پیدا کرده است.

اما چرا کسب و کارهای اینترنتی خرید پنل اس ام اس تبلیغاتی را به نرم‌افزارهای ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی در تلگرام Telegram ترجیح می‌دهند؟

حتما برای شما پیش آمده است که محصولی را به صورت اینترنتی سفارش دهید. اگر دقت کرده باشید کلیه‌ی فرآیندها از ثبت نام در وب سایت فروشنده گرفته تا اضافه کردن محصول به سبد خرید، نهایی کردن سبد خرید، پرداخت صورت حساب و در نهایت ارسال و تحویل به مشتری از طریق اس ام اس اطلاع رسانی می‌شود.

آیا تا به حال به نحوه اجرای این کار دقت کرده‌اید؟

پاسخ تنها یک چیز است.

اتصال به وب سایت و فروشگاه از طریق API یا وب سرویس

قابلیت اتصال به وب سایت برای ارسال پیامک در همه ابزارهای مدیریت ارسال پیام در تلگرام وجود ندارد اما این قابلیت به سادگی با خرید پنل اس ام اس در اختیار فروشگاه‌ها و کسب و کارها قرار می‌گیرد.

مواردی که در بالا اشاره شد تنها بخشی از مشکلات استفاده از پیام‌رسان‌ها برای ارسال پیامک انبوه است.

اکنون شاید نیاز است این سوال را از شما بپرسیم:

شما برای ارسال پیامک تبلیغاتی کدام را ترجیح می‌هید؟

خرید پنل اس ام اس انبوه تبلیغاتی؟

ارسال پیام انبوه تبلیغاتی  تلگرام Telegram؟

اگر مطالعه این مقاله برای شما مفید بود به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله «ارسال پیامک انبوه با گوشی و سیم کارت» و «ارسال پیامک انبوه با واتس آپ» را هم مطالعه کنید.