یکی از سوالات و چالش‌های افراد و کسب و کارهایی که از سامانه و پنل ارسال اس ام اس و پیامک در ایران استفاده می‌کنند انتخاب بهترین شرکت و پنل ارسال پیامک است. با توجه به اهمیت این موضوع، ما در این مقاله سعی داریم تا با بیان موارد با اهمیت در انتخاب بهترین پنل ارسال پیامک، شما را در انتخاب بهترین شرکت ارائه دهنده پنل ارسال پیام کوتاه (SMS) یاری کنیم و شما را با ویژگی‌های بهترین شرکت و سامانه ارسال پیامک انبوه آشنا کنیم.

بهترین شرکت و پنل ارسال پیامک در ایران

اگر جستجوی ساده‌ای در اینترنت انجام داده باشید متوجه شده‌اید که شرکت‌هایی بسیاری از جمله رهیاب پیام گستران، آرکا و گاما وجود دارند که ارائه کننده خدمات ارسال پیامک انبوه در ایران هستند. اما سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که کدام یک از این شرکت‌ها بهترین سامانه و پنل ارسال پیام کوتاه را ارائه می‌کنند؟

اگر بخواهیم خیلی روشن بهترین شرکت ارائه دهنده سامانه و پنل ارسال پیام کوتاه انبوه (اعم از تبلیغاتی و خدماتی) را به شما معرفی کنیم؛ باید بگوییم که:

بهترین شرکت و پنل ارسال پیام کوتاه وجود ندارد و این مورد کاملا نسبی است.

دلیل این موضوع این است که هر یک از شرکت‌های ارائه دهنده سامانه و پنل ارسال پیامک در ایران مزیتی دارند که ممکن است شرکت دیگر نداشته باشد و از طرفی همین شرکت‌ها و پنل‌ها معایبی دارند که پنل و سامانه شرکت‌های دیگر آن را پوشش داده است.

به همین دلیل بهترین پنل ارسال پیام کوتاه (اس ام اس) نسبی است و هر فرد و کسب و کاری باید براساس نیازهای خود شرکت‌ها و پنل‌های مختلف را بررسی کند و از میان آن‌ها براساس نیازمندی‌های خود بهترین شرکت را انتخاب نماید.

با توجه به مواردی که در بالا اشاره شد در ادامه مقاله ما لیستی از موارد با اهمیت در انتخاب سامانه‌ و پنل‌ ارسال پیامک را برای شما شرح می‌دهیم تا شما با بررسی نیازمندی‌های خود و مزایای هر یک از این شرکت‌ها بتوانید بهترین شرکت ارسال پیامک انبوه را انتخاب کنید و از خدمات آن شرکت بهره‌مند شوید.

برای آشنایی با بهترین روش‌های ارسال پیامک انبوه کلیک کنید.

بهترین و ارزان‌ترین سامانه‌های ارسال پیامک

برخلاف آنچه که عموم افراد و کسب و کارها تصور می‌کنند تعداد شرکت‌های اصلی ارائه دهنده خدمات پیام کوتاه محدود به چند اپراتور رهیاب پیام گستران، رهیاب رایانه گستر، ارمغان راه طلایی، راهکار سرزمین هوشمند، مرکز گسترش فناوری اطلاعات، آتیه داده پرداز و آسانک است و سایر شرکت‌های ارائه دهنده خدمات ارسال پیام کوتاه نماینده‌های فروش این چند شرکت اصلی هستند.

اگر دقت کرده باشید متوجه شده‌اید که پیامک‌های بالک یا انبوهی که از سازمان‌ها، ارگان‌ها، بانک‌ها و کسب و کارهای مختلف برای شما ارسال می‌شود با پیش‌شماره‌های 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، 50009، 021 و 026 شروع می‌شوند.

هر یک از این پیش‌شماره‌ها که به آن سرشماره هم گفته می‌شود متعلق به یکی از شرکت‌های فوق است. برای مثال سرشماره 50001 و 50009 که بیشتر بانک‌ها از جمله ملت و پاسارگاد هم از آن برای ارسال پیامک‌های خود استفاده می‌کنند متعلق به شرکت رهیاب پیام گستران است.

همانطور که در بالا اشاره شد سایر شرکت‌هایی که در لیست بالا نیستند و خدمات ارسال پیام کوتاه انبوه ارائه می‌کنند نماینده‌های فروش این چند شرکت اصلی هستند. یعنی این نماینده‌های فروش، ابتدا پیامک را از اپراتورهایی مانند رهیاب پیام گستران می‌خرند سپس به سایر افراد و کسب و کارها می‌فروشند.

نماینده‌های فروش به دلیل اینکه خود ابتدا پیامک را از اپراتورها می‌خرند و سپس به کسب و کارها می‌فروشند معمولا برای ارسال هر پیامک مبلغی بیشتر از اپراتورها دریافت می‌کنند.

با توجه به موارد بیان شده، اگر به دنبال بهترین پنل ارسال پیام کوتاه هستید و شما و یا کسب و کار شما در طول سال تعداد بسیار بالایی پیامک ارسال می‌کند؛ برای کاهش هزینه‌های خود بهتر است به جای خرید پیامک انبوه از نمایندگان فروش، به صورت مستقیم از خود اپراتورها پیامک را بخرید.

دلیل اینکه بانک‌هایی مانند ملت هم برای ارسال پیامک انبوه خود از خدمات شرکت رهیاب پیام گستران استفاده می‌کنند همین موضوع است.

پس:

بهترین پنل ارسال پیامک انبوه برای حجم بسیار بالای پیامک، اپراتورهایی مانند رهیاب پیام گستران است.

بدون اختلال و بهترین سامانه‌های ارسال پیامک

علاوه بر موضوع قیمت، همانطور که در بالا اشاره شد نمایندگان فروش ابتدا پیامک را از اپراتورها می‌خرند و سپس پیامک را به مشتریان خود می‌فروشند. یعنی اگر نمایندگان فروش، پیامک خریداری نکنند و یا اینکه پنل خود را در زمان مقرر شارژ نکنند نمی‌توانند پیامک را برای مشتریان خود ارسال کنند.

حال با در نظر گرفتن موردی که بیان شد به نظر شما

بهترین شرکت و پنل ارسال پیامک انبوه چه شرکتی است؟

تصور کنید که شما برای ارسال پیامک انبوه، از نمایندگان فروش سامانه‌ ارسال پیامک انبوه تهیه کرده‌اید و در حساب خود به اندازه کافی شارژ دارید. اما نماینده فروش، صورتحساب خود را به اپراتور ارسال پیامک (مانند رهیاب پیام گستران) پرداخت نکرده است. حال اگر شما بخواهید پیامک ارسال کنید؛ چون صورتحساب نماینده فروش پرداخت نشده است پیامک‌های شما ارسال نمی‌شود؛ در حالی که اگر شما از خود اپراتورها پیامک انبوه خریداری کرده بودید این مشکل برای شما بوجود نمی‌آمد.

یکی از دلایلی که بانک‌ها برای ارسال پیامک انبوه خود به صورت مستقیم با اپراتورهای سامانه ارسال پیامک قرارداد منعقد می‌کنند هم همین موضوع است. زیرا پیامک‌هایی که بانک‌ها ارسال می‌کنند مانند رمز دوم پویا بسیار مهم است و تاخیر در ارسال این پیامک‌ها منجر به اختلال در فرایندهای بانکی می‌شود؛ پس بهترین کار این است که آن‌ها پیامک را به صورت مستقیم از اپراتورهای ارسال پیامک خریداری کنند.

اگر عدم اختلال در ارسال و زمان ارسال پیامک انبوه برای شما مهم است؛ بهتر است از پنل اپراتورهایی مانند رهیاب پیام گستران برای ارسال پیامک انبوه استفاده کنید.

ارسال بدون تاخیر از جمله موارد بسیار مهمی است که باعث می‌شود بانک‌ها از خدمات اپراتورهایی مانند رهیاب پیام گستران برای ارسال پیامک انبوه استفاده کنند.

بهترین سامانه ارسال پیامک انبوه برای ارسال بدون تاخیر، اپراتورهایی مانند رهیاب پیام گستران است.

بهترین سامانه‌های ارسال اس ام اس برای ارسال از طریق API

استفاده کنندگان از پنل‌های ارسال اس ام اس معمولا به دو روش از خدمات شرکت‌های ارسال اس ام اس استفاده می‌کنند. یا از طریق API به سامانه ارسال اس ام اس متصل می‌شوند و یا اینکه از طریق پنل خود شرکت‌های ارائه دهنده اس ام اس پیامک‌های خود را ارسال می‌کنند.

معمولا کسب و کارها و سازمان‌های بزرگ برای ارسال پیامک‌های انبوه از طریق API به سامانه‌های ارسال اس ام اس متصل می‌شوند اما کسب و کارهای کوچک از طریق پنل‌های ارسال اس ام اس از خدمات اس ام اس انبوه استفاده می‌کنند.

بهترین راه حل استفاده از خدمات اس ام اس انبوه برای کسب و کارها و سازمان‌های بزرگی مانند بانک‌ها، استفاده از خدمات اپراتورهای ارسال اس ام اس انبوه است. دلیل این موضوع این است که اپراتورها معمولا API مناسب بیشتر پلتفرم‌ها را به صورت آماده دارند و اتصال به سامانه‌های آن‌ها راحت‌تر از اتصال به سامانه‌های ارسال شرکت‌ها و نمایندگان فروش پیامک در ایران است.

علاوه بر این، شرکت‌ها و نمایندگان فروش پیامک در ایران خود از طریق API به اپراتورهای ارسال اس ام اس متصل هستند. یعنی مشتریان شرکت‌های فروش پیامک برای استفاده از خدمات پیامک انبوه از طریق API، ابتدا باید درخواست فنی خود را به سمت پنل شرکت‌های فروش اس ام اس بفرستند و پس از آن شرکت‌های فروش درخواست آن‌ها را به سمت اپراتورها ارسال ‌کنند. این موضوع علاوه بر اینکه تاخیر در پاسخ را به همراه دارد؛ احتمال خطا را افزایش می‌دهد.

با توجه به موارد بیان شده در بالا می‌توانیم نتیجه بگیریم که:

بهترین شرکت برای ارسال اس ام اس انبوه در ایران از طریق API، اپراتورهای ارسال اس ام اس انبوه هستند.

علاوه بر ارسال پیامک انبوه از طریق سامانه ارسال پیامک، شما می‌توانید از طریق تلگرام و واتس آپ هم پیامک انبوه ارسال کنید که ما در مقاله «روش ارسال پیامک انبوه با تلگرام» و «روش ارسال پیام کوتاه انبوه با واتس آپ» آن را شرح داده‌ایم.

بهترین شرکت برای ارسال اس ام اس از طریق پنل

همانطور که در بالا ذکر شد، یکی از روش‌هایی که کسب و کارها از خدمات ارسال SMS استفاده می‌کنند، پنل‌های ارسال SMS انبوه است. پنل‌های ارسال SMS بیشتر مناسب کسب و کارهای کوچکی است که ابزارهای اتومیشن بازاریابی را ندارند و فعالیت‌های بازاریابی پیامکی خود را به صورت Manual انجام می‌دهند.

برای درک بهتر تصور کنید که دو مجموعه تپسی و فروشگاه اینترنتی قهوه اوسکافه می‌خواهند هر ماه برای مشتریان خود پیامک ارسال کنند و به آن‌ها کدتخفیف دهند. کسب و کار بزرگی مانند تپسی این کار را به صورت کاملا اتوماتیک انجام می‌دهد و در پلتفرم خود امکانی را ایجاد می‌کند که پس از یک ماه به هر مشتری کد تخفیف منحصربفردی ارسال شود. اما فروشگاه اینترنتی قهوه اوسکافه باید هر ماه لیست مشتریان ماه قبل خود را تهیه کند و برای آن‌ها پیامک ارسال کند.

همانطور که در بالا اشاره شد برای تپسی که از طریق API به سامانه ارسال پیامک اپراتوری مانند رهیاب پیام گستران متصل است استفاده از خدمات ارسال اس ام اس اپراتورها بهترین راه‌حل است. اما برای فروشگاه قهوه اوسکافه که قصد دارد اینکار را به صورت دستی و  Manualانجام دهد امکانات پنل شرکتی که از آن خدمات ارسال SMS انبوه را دریافت می‌کند بسیار مهم است. به همین دلیل شاید بهترین راه‌حل برای فروشگاه قهوه اوسکافه استفاده از خدمات شرکتی باشد که پنل آن بهترین امکانات را دارد.

از طرف دیگر اپراتورها معمولا پنل‌هایی با جذابیت و امکانات پنل‌های نمایندگان فروش پیامک را ندارند و پنل‌های آن‌ها امکانات محدودی دارد. البته در بین اپراتورها، مجموعه‌هایی مانند رهیاب پیام گستران هم هستند که پنل‌هایی با امکانات ویژه برای کسب و کارهای کوچک ایجاد کرده‌اند.

با توجه به موارد بیان شده پیشنهاد ما برای انتخاب بهترین شرکت ارسال SMS برای کسب و کارهای کوچک، بررسی پنل‌های مختلف نمایندگان فروش و اپراتورهای ارسال SMS و انتخاب بهترین آن‌ها است.

بهترین راه‌حل برای ارسال اس ام اس انبوه از طریق پنل، بررسی پنل‌های مختلف است.

یکی از بهترین روش‌ها برای دریافت بازخورد از ارسال پیامک انبوه، ارسال پیامک در زمان مناسب است. برای آشنایی با این موضوع مقاله «بهترین زمان و ساعت ارسال پیامک انبوه» را مطالعه کنید.

بهترین سامانه ارسال SMS برای استفاده از بانک‌های شماره‌های تلفن همراه

افراد و کسب و کارهایی که از بازاریابی پیامکی استفاده کرده‌اند با عبارت بانک‌های اطلاعاتی شماره‌های تلفن همراه آشنا هستند. اگر بخواهیم بانک‌های اطلاعاتی شماره‌های تلفن همراه را تعریف کنیم باید بگوییم که:

بانک‌های اطلاعاتی شماره‌های تلفن همراه، لیستی از شماره‌های تلفن همراه افرادی است که دارای یک یا چند ویژگی‌ مشترک است.

برای مثال بانک شماره‌های تلفن همراه صاحبان فروشگاه اینترنتی، بانک اطلاعاتی شماره‌های تلفن همراه دانش آموزان، بانک اطلاعاتی شماره‌های تلفن همراه ساکنان منطقه 2 و موارد مشابه دیگر نمونه‌هایی از بانک‌های اطلاعاتی شماره‌های تلفن همراه است.

بانک اطلاعاتی شماره‌های تلفن همراه بیشتر مورد توجه کسب و کارهایی است که قصد دارند از این طریق برای جامعه‌ی مشخصی از افراد پیامک تبلیغاتی ارسال کنند.

اگر جستجوی کوچکی در اینترنت انجام دهید با وب سایت‌های مختلفی مواجه می‌شوید که یا به صورت رایگان و یا در ازای دریافت مبلغی این بانک‌های شماره‌های تلفن همراه را در اختیار شما قرار می‌دهند.

در رابطه با استفاده و یا عدم استفاده از این بانک‌ها اختلاف نظر زیادی وجود دارد. برخی معتقدند که استفاده از این بانک‌ها برای شروع فرایندهای بازاریابی و بازاریابی پیامکی مناسب است و برخی دیگر معتقدند که استفاده از این بانک‌ها نه تنها نتیجه‌ای ندارد بلکه تجاوز به حقوق دیگران هم است.

قبل از اینکه بخواهیم در رابطه با درست بودن و یا درست نبودن استفاده از این بانک‌ها با شما صحبت کنیم بهتر است با نحوه تهیه این بانک‌ها توضیحاتی ارائه دهیم.

برخی از این بانک‌ها به طور کلی درست نیستند و لیستی که در اختیار شما قرار می‌دهند اشتباه است. همه ما پیامک‌هایی دریافت کرده‌ایم که اصلا مربوط به ما نبوده است. به عنوان مثال پیامکی با مضمون معرفی کلاس کنکور که برای یک فرد شاغل و یا یک دانشجو ارسال می‌شود نمونه‌ای از این موارد است. در حقیقت شماره شما به عنوان شماره یک دانش‌آموز پشت کنکوری در قالب یک بانک اطلاعاتی به یک آموزشگاه کنکور فروخته شده است و آن‌ها هم با فرض درست بودن این بانک‌ برای شما پیامک ارسال کرده‌اند.

علاوه بر موضوع فوق، با فرض درست بودن شماره تلفن همراه این سوال پیش می‌آید که این شماره‌ها چگونه جمع‌آوری شده‌اند؟

یکی از روش‌هایی که این بانک‌ها تهیه می‌شود استفاده از اطلاعات کسب و کارهای مختلف بدون اجازه از آن‌ها است.

برای مثال شما صاحب یک آموزشگاه کنکور هستید و شخصی به هر طریقی به لیست شماره‌های تلفن همراه دانش‌آموزان آموزشگاه شما دسترسی پیدا می‌کند و آن را در ازای دریافت مبلغی در اختیار آموزشگاه‌های دیگر قرار می‌دهد.

با توجه به روش‌هایی که این بانک‌ها تهیه می‌شود ما در رهیاب پیام گستران معتقد هستیم که استفاده از بانک‌های اطلاعاتی شماره‌های تلفن همراه اصلا روش درستی نیست.

زیرا اگر بخواهیم بانک‌های اطلاعاتی از شماره‌های تلفن همراه تهیه کنیم باید از اطلاعات کسب و کارهایی که رهیاب پیام گستران را به عنوان بهترین شرکت ارسال اس ام اس شناخته‌اند و  از طریق رهیاب پیام گستران پیامک انبوه خود را ارسال می‌کنند استفاده کنیم و این مغایر با اصول اخلاقی ما در رهیاب پیام گستران است.

ما به کسب و کارها و افرادی که بدنبال استفاده از خدمات شرکت‌هایی هستند که این بانک‌ها را ارائه می‌کنند این نکته را یادآوری می‌کنیم که اگر شرکتی بانک اطلاعات تلفن همراه مخاطبان و مشتریان خود را در اختیار شما قرار دهد در آینده اطلاعات شما را هم در اختیار دیگران قرار می‌دهد.

با توجه به مواردی که در بالا بیان شد اگر:

کسب و کاری بخواهد در فرایند بازاریابی پیامکی خود از اطلاعات دیگر کسب و کارها استفاده کند بهتر است به سراغ شرکت‌های ارائه دهنده خدمات ارسال پیامکی بروند که این بانک‌ها را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند.

مطمئنن اپراتورهای پیامک انبوهی مانند رهیاب پیام گستران بهترین سامانه ارسال پیامک انبوه برای این کسب و کارها نیستند.

بهترین پنل ارسال اس ام اس SMS برای ارسال پیامک خدماتی

همانطور که در مقاله «تفاوت پیامک خدماتی و پیامک تبلیغاتی» شرح داده شد؛ یکی از روش‌های ارسال پیامک برای ارسال پیام کوتاه به خطوطی که شماره خود را در بلک لیست قرار داده‌اند خطوط خدماتی است.

خطوط خدماتی هم توسط اپراتورهای ارسال پیامک و هم توسط شرکت‌های ارائه دهنده سامانه‌های ارسال پیام کوتاه ارائه می‌شود.

هزینه خرید خط خدماتی و ارسال پیامک با خطوط خدماتی با هزینه خرید و ارسال پیامک با خطوط تبلیغاتی تفاوتی ندارد و کاملا یکسان است. اما بسیار مشاهده می‌شود برخی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات ارسال پیام کوتاه برای ارائه خطوط خدماتی و ارسال پیامک از طریق این خطوط هزینه‌ی مازاد دریافت می‌کنند.

با توجه به این موضوع پیشنهاد ما برای افرادی که قصد دارند از پنل ارسال اس ام اس انبوه استفاده کنند استفاده از خدمات اپراتورها و شرکت‌هایی است که برای فعالسازی و ارسال پیامک از طریق خطوط خدماتی هزینه‌ی اضافه‌ای دریافت نمی‌کنند.

یکی از شرکت‌های ارائه دهنده پنل ارسال اس ام اس که برای فروش و ارسال پیامک از طریق خطوط خدماتی هزینه‌ی اضافه‌ای دریافت نمی‌کند رهیاب پیام گستران است.

بهترین پنل و سامانه ارسال پیامک برای ارسال پیامک با خطوط خدماتی، اپراتورها و شرکت‌هایی مانند رهیاب پیام گستران است که برای فروش و ارسال پیامک با خطوط خدماتی هزینه‌ی اضافه‌ای دریافت نمی‌کنند.

بهترین شرکت و سامانه ارسال پیامک برای استفاده از سرویس مسک

یکی از سرویس‌هایی که در کنار سامانه‌های ارسال پیام کوتاه ارائه می‌شود سرویس مسک Mask پیامک است.

سرویس مسک به صورت کامل در مقاله «سرویس مسک ارسال پیام کوتاه» شرح داده شده است.

اگر بخواهیم سرویس مسک را بطور خلاصه بیان کنیم باید بگوییم که:

سرویس مسک پیامک سرویس است که با استفاده از آن به جای شماره ارسال کننده پیام، نام سازمان و یا کسب و کار ارسال کننده پیام درج می‌شود.

کسب و کارهایی که قصد دارند برای ارسال پیامک انبوه خود از سرویس مسک استفاده کنند بهتر است که خدمات پیامک خود را از اپراتورهای اصلی پیام کوتاه در کشور دریافت کنند. سرویس مسک پیام کوتاه مستقیما توسط اپراتورهای اصلی فعال می‌شود که با توجه به این موضوع، برای تسهیل در مراحل فعالسازی بهتر است کسب و کارها درخواست فعالسازی سرویس‌ مسک را به صورت مستقیم به خود اپراتورها ارائه دهند تا مراحل فعالسازی به سرعت انجام شود.

علاوه بر این، با توجه به اینکه در سرویس مسک سرشماره ارسال پیامک مخفی می‌شود و مشخص نیست؛ بهترین راهکار برای کسب و کارها استفاده از خدمات اپراتوری است که هزینه ارسال پیامک کمتری داشته باشد.

ما در مقاله «ارزان‌ترین سامانه ارسال اس ام اس» به بررسی هزینه ارسال شرکت‌ها و اپراتورهای مختلف ارائه کننده خدمات ارسال پیامک پرداخته‌ایم؛ شما با مطالعه این مقاله می‌توانید ارزان‌ترین سامانه ارسال پیامک را انتخاب کنید.

بهترین شرکت ارائه دهنده خدمات پیامک برای سرویس مسک، اپراتوری است که ارزان‌ترین هزینه ارسال را دریافت کند.

در این مقاله سعی کردیم با بیان جوانب مختلف، ویژگی‌های بهترین سامانه و پنل ارسال پیامک انبوه را به شما معرفی کنیم؛ تا شما با در نظر گرفتن این موارد بتوانید بهترین شرکت ارسال اس ام اس در ایران را انتخاب کنید و از خدمات آن استفاده کنید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود پیشنهاد می‌کنیم مقاله «چطور از مخاطبان برای ارسال پیامک تبلیغاتی اجازه بگیریم؟» را مطالعه کنید.